Perşembe, Nisan 18, 2024
SAP Kariyer

SAP Hikayem

SAP’ye başlama hikayem, benimle aynı okuldan mezun olup aynı işi yapan birçok sınıf arkadaşımla hemen hemen birebir aynı diyebiliriz. Üniversite yıllarında, fakültenin kariyer günlerine elimden geldiğince katılım göstermeye çalışırdım. Kariyer günlerinde iş hayatı ve firmalarla ilgili genel bilgiler edinme fırsatı yakalıyordum ve ilerideki kariyer hedefimi ya da en azından kariyer başlangıç noktamı belirlemeye çalışıyordum. Ortakları Marmara Endüstri mühendisliğinden mezun olan bir SAP iş ortağı, hemen hemen her kariyer gününe gelip, bize SAP danışmanlığı ve çalışma ortamı hakkında bilgiler veriyordu. Bu konuşmalardan etkilenip, ben de SAP danışmanı olmaya karar verdim.

2007 yılında(üçüncü sınıfın sonunda) yaz stajı için Koç Sistem SAP departmanına kabul edildim. Burada dokümanlar okuyup, firmada çalışan danışmanlardan temel bilgiler edinme fırsatı buldum. Yaz stajımı uzatıp, okul zamanı da boş günlerimde staja gitme talebim de kabul görünce, kendimi geliştirmek için daha fazla imkan bulmuş oldum. Staj döneminde, SAP eğitimi verip, danışman gibi şirketime para kazandırmayı başarmıştım. O zaman pek de farkında olmadığım bu durum, aslında kariyerimdeki ilk başarımdı.

Stajım devam ederken, tam zamanlı da çalışabileceğimi düşündüm. Detaysoft tarafından, daha okulumun bitmesine bir dönemden fazla varken işe alındım. İşe alındıktan bir ay sonra da ilk müşterime gitmek için yola çıktım. Eksi beş derecede Ankara’ya doğru başlayan bu yolculuk, sonrasında 8 ülke ve onlarca şehirde birçok başarılı projede yer almamı sağladı. Toplamda 2 SAP iş ortağı, ikibuçuk yıl free lance ve sonrasında 3 firmada devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 1 =