Perşembe, Mayıs 30, 2024
SAP

Rise With SAP

Tüm şirketlerin dijitalleşme ve dijital dönüşüme ağırlık verdiği bu dönemde, SAP de bu dijital dönüşümü destekleyecek bir dönüşüm hizmeti sunuyor ve Rise With SAP olarak bu hizmeti isimlendirmiş durumda. Daha önce de yine bir ürün olmayan SAP Leonardo için de benzer bir yaklaşım sunmuştu, bir dönem çok fazla konuşulan Leonardo şu anda SAP ekosisteminde pek konuşulmasa da, Rise with SAP servisi için neler olacak bunu birlikte göreceğiz.

Rise with SAP bir dönüşüm hizmeti olduğunu belirtmiştik, aslında aşağıdaki bulut ürünlerin üzerinde konumlandırıldığını söyleyebiliriz:

  • SAP S/4 Cloud : En basit tanımıyla SAP’nin Cloud olarak çalışan ERP ürünüdür. İçinde gömülü olarak  Yapay Zeka, Makine öğrenmesi ve  İş Analitiği mevcuttur, bu teknolojileri kullanarak verimlilik elde edilmesi hedeflenir. Cloud ERP kulağa biraz farklı gelse de, SAP bu konuda oldukça agresif yatırım yaptığını belirtebiliriz, ülkemizde de son dönemde SAP S/4 Cloud projeleri canlıya alınıyor. SAP kullanan firmalar ERP’lerini ortalama 4-5 yılda bir upgrade ettiğini düşünürseniz, üç ayda bir güncellenen cloud bir ERP güncel özellikleri almada ve hata gidermede oldukça etkilidir.
  • İş Ağı Paketi :Şirketin tedarikçileri ve diğer paydaşlarıyla entegre olmasını sağlayan araçtır.
  • İş Teknoloji Platformu: SAP ve NonSAP uygulamalara entegre olan, içinde bulunan RPA kapsamında gelen botlar ile ERP süreçlerinizi otomatize edebileceğiniz bir platform olarak özetleyebiliriz.
  • İş Süreçleri Zekası: Firmanızdaki süreçlerin nasıl ilerlediğini size raporlayarak buradaki gelişim alanlarının bulunması ve sektördeki standartlarla kıyaslanmasını sağlar

Further Reading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 4 =